Краснодонвугілля – аналіз подій від «Креативної сотні»

Шахтарі, що працюють на Ахметова розпочали свій страйк, спочатку вони висунули політичні вимоги, потім – економічні. Путін, як вірний ленінець, вирішив піти шляхом свого вчителя.

Комуністи широко використовували страйки в боротьбі за владу – цей метод настільки ж простий, як і дієвий. Запропонувати людям гроші, щоб вони не працювали. Не всім, лише де-яким активістам, щоб кричали голосніше и підбурювали інших. Але план кремля пішов трохи іншим руслом. Завербовані «активісти» почали висловлювати незадоволення тим, що роботодавець не дав їм автобусів, щоб поїхати на мітинг. Ну звичайно, як же можна проводити акції протесту за власний кошт?

Але шахтарі – не ті люди, якими легко маніпулювати. Вони не дуже розуміють, для чого їм їхати в обласний центр і мітингувати під захопленим СБУ. Їх більше турбують інші проблеми – заробітна плата, охорона праці та інші соціально економічні негаразди. Тому політичні вимоги відійшли на другий план.

Путін розраховував, що привезе декілька тисяч шахтарів відіграють роль масовки підчас сепаратистського мітингу. У всіх проблемах гірників ведучий звинуватить київську владу, висуне вимогу федералізації. Але шахтарі виявились не настільки простими – вони чудово розуміють, що зарплату їм платить Ахметов, а не Турчинов з Яценюком. Якщо так і далі буде продовжуватись, то цей план кремля провалиться. Але якщо путінським агентам вдасться таки задурити голови гірників – це стане великою проблемою. 

Похожие статьи